Co je to Instagram?

Instagram je podobně jako Facebook rychle rostoucí sociální síť. Koncem léta 2017 se uživatelská základna Instagramu přehoupla přes 700 milionů uživatelů, kteří tuto síť používali minimálně jednou měsíčně. Instagram stále velmi dynamicky roste a v roce 2018 se nejspíše dočkáme magické 1 miliardy uživatelů.

K čemu slouží Instagram?

Instagram slouží primárně pro sdílení fotografií a videí. V poslední době je čím dál tím více populární, hlavě díky své jednoduchosti. Nevýhodou Instagramu je způsob používání, protože je optimalizovaný především pro chytré mobilní telefony. Na stolním počítači se na svůj účet sice přihlásíte, ale ne všechny funkce chodí stejně dobře, tak jako na telefonu. Ani na tabletech si Instagram moc neužijete.

Jaké funkce má Instagram?

Velkou předností Instagramu je způsob popisu fotografií a videí. Jedná se o tzv. hashtagy. Pod jednotlivými hashtagy jsou uspořádány fotky, které byli tímto hashtagem označeny. Snadno se tak dostanete k úžasným fotkám, které byste na jiných sítích obtížně hledali. Budete-li používat vhodné hashtagy k vlastním fotkám, za krátkou dobu můžete získat spoustu sledujících a to ani nepotřebujete talent na focení nebo drahý fotoaparát.

Než fotku nahrajete na svůj účet, máte možnost upravit barvy, přidat filtry nebo ji oříznout přímo v aplikaci. V dalším kroku přidáte popisek a hashtagy. Donedávna se nahrané fotky od lidí, které sledujete, seřazovaly podle času. Nyní Instagram přešel na jiný algoritmus a fotky se zobrazují podle důležitosti a času. Pokud například sledujete více než 200 lidí, ale pouze 30 je pro vás důležitých, jejich fotky se vám zobrazí jako první, abyste o nic nepřišli.

Jak se liší od Facebooku?

Hlavní rozdíl je v tom, že na Instagram se dají přidávat pouze fotografie a videa, které je možné následně komentovat. Instagram není určen pro komunikaci mezi lidmi, ale pro hromadné sdílení zážitků. Používat chat na Instagramu samozřejmě můžete, ale není to primární zaměření této sociální sítě. Na sdílených fotkách nemusíte být nutně vyfoceni vy, na Instagram se přidávají fotky krajin, noční oblohy, písečných pláží, oblečení, zvířat nebo třeba bot. V podstatě cokoliv, co vypadá dobře. Facebook je více univerzální. Můžete tam kromě fotek a videí sdílet články, příspěvky jiných uživatelů nebo stránek, projevovat vlastní názory nebo vytvářet různé skupiny lidí. Zásadní rozdíl je také ve způsobu komunikace. Facebook je primárně určen pro komunikaci mezi lidmi prostřednictvím Messengeru.

Na Instagramu si sice také můžete psát pouze s vybraným člověkem, ale ne tak pohodlně a přirozeně jako na Facebooku. Instagram je svým zaměřením na fotografie podobný Pinterestu a svým sbíráním sledujících Twitteru. Lidé na Instagramu vás však nesledují kvůli vtipným nebo poučným krátkým zprávám, ale spíše pro atraktivní fotografie. Známý herci, modelky a zpěváci se těší na Instagramu vysokým počtům sledujících. Zároveň také platí, že Instagram je sociální sítí mladých a primární věkovou skupinou můžeme hledat mezi 13 až 25 lety.

 

insta

Mohlo by se vám také líbit...