Novinky ze světa počítačů

Některé lidi zajímá svět výpočetní techniky více, některé zase méně. Důležité je, abychom si všichni udržovali nějaký základní přehled. V dnešním světě totiž není místo pro neznalé počítačů. Alespoň pokud chcete být úspěšní, musíte počítač ovládat a trochu se v něm vyznat. Nejde ani tak o komponenty a funkčnost, ale tak nějak o obecné záležitosti.

Kde novinky zjistit?

Webových stránek, kde novinky v počítačích nebo noteboocích jsou, je doopravdy hodně. Ne všechny jsou ale kvalitní, případně jsou zde informace sporné. K tomu můžeme využít například server zive.cz. Názory jsou zde často velmi subjektivní, některé články placené… Není tak jednoduché stoprocentně věřit tomu, kdo článek psal nebo článku samotnému.

O něco lépe je na tom web pcworld nebo computerworld. Tyto weby nabízejí mnoho článků, opět se ale jedná často o nějakou tu reklamu. Po chvíli hledání ale narazíte na pocitaceprokazdeho.cz a to je jiné kafe. Je to blog od importPC – prodejce repasovaných notebooků a počítačů. Informace jsou ale nezaujaté – návody se snaží pomoci, recenze na notebooky jsou přepisem z anglických stránek notebookcheck.net a celý web se snaží hlavně poradit.

Poradna a návody

Zůstaneme u webu pocitaceprokazdeho.cz – konkrétně u poradny. Návodů na internetu najdete mnoho… Jak vyměnit SSD, jak zaktualizovat BIOS – takových návodů je všude plno. Pro začátečníky jsou to ale rady, které nenajdou využití. Poradna na tomto blogu zabírá místo v mezeře na trhu odpovědí na základní otázky. Najdete zde například odpovědi na to jak zrychlit počítač, jak psát klávesové zkratky, jak sedět u počítače nebo jak vyřešit přehřívání notebooku. Rady jsou jednoduše napsané a nikoho neurazí. Pomůžou!

Testy notebooků

Pokud vybíráte notebook a nechcete za něj utratit moc peněz, můžete využít nabídky repasovaných notebooků. Na ty se zaměřují recenze na výše zmíněném webu. Jde o přepis z anglických recenzí, které jsou o některé informace kratší. Nejde o nic špatného – pro běžného uživatle jsou informaci o počtu nitů v displeji bezvýznamné. Recenze přibývají nepravidelně, ale je jich tam již dostatek… K repasovaným notebookům se zde také objevují recenze na úplně nové notebooky.

Víte, jak vybrat notebook?

Pro výběr notebooku je opět dobrý volba pocitaceprokazdeho.cz! Z praxe jsou zde popsány základní parametry pro výběr notebooku. Stačí si tedy vybrat kapitolu, která vás zajímá, nebo si projít celý sedmidílný seriál. Pokud si tedy nevíte rady se základním rozdělením nebo co který z parametrů notebooků znamená, stačí se podívat.

Poradna, recenze a testy notebooků a počítačů

Mohlo by se vám také líbit...