Proč na dovolenou po České republice?

Stále více Čechů volí dovolenou u nás. Důvodů je celá řada, ale nejvíce vítězí důvod, že je tady prostě krásně  a nabízí se nekonečně mnoho míst a zážitků, která na turisty čekají.

Důvody, proč trávit dovolenou v Česku

  • znalost jazyka
  • žádné dlouhé cestování
  • krásná příroda a prostředí
  • cenově přijatelnější
  • možnost okamžitého návratu domů

Víte, co je agroturistika?

Co takhle strávit dovolenou na farmě nebo na venkovském statku? Vyzkoušet si, jaké to se starat o dobytek, pastviny a zkusit si vyrobit vlastní máslo. To vše nabízí agroturistika, která je v Česku stále více populární. Jedná se tak o neplacenou práci v zemědělství, ať už tradičním nebo moderním způsobem.

Nejvíce oblíbené jsou statky a ekofarmy, které chovají zvířata a pěstují rostliny bez použití chemie, různých podpůrných doplňků a zvířata nežijí v klecích nebo malých výbězích. Zkrátka během agroturistiky se znova setkáte s přírodou a načerpáte energii z venkova.

Enoturistika

Jste milovníkem dobrého vína? Pak by pro vás mohla být zajímavou formou dovolené enoturistika. To je turistika za vínem. V České republice je k tomu stvořená jižní Morava a její vyhlášené vinné sklípky. Stačí si pronajmout chatu v tomto krásném koutě světa a ochutnávání lahodného vína může začít.

Dobrodružná dovolená s dětmi

Jet k moři a ležet na pláži může být pro mnohé skvělá dovolená, ale pro některé celkem nuda. Zvláště pokud máte zvídavé děti, které chvíli neposedí. Pro takové děti je spíše dobrodružná dovolená, kde se neustále něco děje. V Česku je celá řada míst, kde se dá takovou dovolenou zažít.

Ideální pro dobrodružnou dovolenou je kempování nebo chataření. V obou případech se nabízí celá řada aktivit, které nejsou při pobytu v hotelu nebo u moře možné. Jednou takovou aktivitou je opékání buřtů nad ohněm, nebo stavění domečků v lese či rybaření nebo houbaření. Ukažte dětem krásnou přírodu Česka.

Objevte historii naší země

Při dovolené v Česku se rozhodně nesmí vynechat místa, která jsou spojená s naší historií. Jedná se především o hrady a zámky, kterých na je našem území opravdu hodně. Většina hradů a zámků je spojena s významnými rody, které na našem území vládly a postaraly se o krásné stavby.

Stejně tak jako jsou hrady a zámky důležité v naší historii, stejně tak je v České republice velké množství historických měst, která se do historie též významně zaznamenala. Téměř v každém českém městech je možné najít budovu nebo místo, které stojí za to vidět a seznámit se s ním.

Není tak nic jednoduššího než si najít oblast, kterou chcete prozkoumat a pronajmout si v ní chatu nebo chalupu, která bude skvělým výchozím bodem pro výjezdy do okolní přírody a za historickými místy.

Mohlo by se vám také líbit...