Jak vybavit mateřskou školku?

„Dobrý den, přes letní prázdniny plánujeme dovybavit naši soukromou školku v Plzni. Současný dodavatel z Prahy nám nevyhovuje jak cenově, tak samotným přístupem. Hledali jsme na internetu spoustu názorů a zdá se, že téma výukových pomůcek není nejrozsáhlejší. Můžete nám pomoci? Děkujeme, Farmářská Školka“

Jak tedy vybavit mateřskou školku?

Každá mateřská školka musí nabízet vhodné prostory a být adekvátně vybavená. Jinými slovy zde nesmí chybět jak potřebný nábytek, tak i různé pomůcky a hračky, které nejen děti zabaví, ale pomohou jim v jejich rozvoji a přípravě na základní školu.

Co se týče vybavení školky, každá místnost ve školce by měla být náležitě vybavena:

  • Chodba – je reprezentativním prostorem, kam zavítají jak děti, tak i rodiče. Proto by měla být plná dekorací, nástěnek a hracích a didaktických prvků, které rozvíjejí u dítěte fantazii a schopnost koncentrace.
  • Šatna – slouží k převlékání dětí, proto by zde neměly chybět šatní bloky, informační nástěnky, rozlišovací systémy a značkovníky.
  • Třídy – musí být navrhnuty tak, aby byly co nejlépe využitelné. Měly by nabízet dostatek samotného prostoru, ale i úložných prostorů.
  • Herny – patří k nejoblíbenějším místnostem u dětí, tyto herny by měly zahrnovat dětské koutky, hrací patra a edukativní prvky. Kromě dětského nábytku hernu dovybavte hracími a didaktickými prvky – jako věci podporující jemnou motoriku, různé knihy, hudební nástroje, pohybové či dětské hry, díky kterým dítě bude rozvíjet hrubou a jemnou motoriku, znalost barev či tvarů.

Ve všech prostorách jsou pak samozřejmostí barevné obklady a tóny, které působí na děti příznivě a podněcují jejich kreativitu, dále kryty na radiátory, stolky, židle, magnetické tabule atd.

E-shopy, zaměřující se na prodej hraček a didaktických pomůcek:

  • Lendid didaktické pomůcky – specializuje se na prodej didaktických pomůcek a hraček, které jsou určené pro děti do mateřských a základních škol nebo do specializovaných zařízení. Najdete zde vše od didaktických pomůcek až po dětské hry, stavebnice či knihy.
  • Klimešová hračky – prodává hračky, které jsou určené nejen pro mateřské školky.
  • Stiefel – zde najdete rovněž názorné didaktické pomůcky do MŠ, kreativní pomůcky, sady pro pohybové činnosti atd.
  • Učímeserádi.cz – v tomto e-shopu naleznete hravé učení a zábavné úkoly pro předškoláky, didaktické hry pro předškoláky či speciální vzdělávací potřeby pro autisty, děti s poruchou učení, logopedickou vadou řeči apod.
  • Wesco – nabízejí nejen didaktické hračky a pomůcky pro rozvoj motoriky, ale i sportovní potřeby, dětský nábytek a mnoho dalších věcí pro předškolní i školní děti.

Mohlo by se vám také líbit...